ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İMU YNÖ Topluluğu “Medya mı Gençliği Yönlendiriyor Gençlik mi Medyayı” Konulu Konferans Düzenledi

25.12.2022

Üniversitemiz Yeni Nesil Öğrenci Topluluğu, Gazeteci Taha Hüseyin KARAGÖZ ile 25 Aralık 2022 tarihinde Ziraat Kütüphanesinde ‘‘Medya mı Gençliği Yönlendiriyor Gençlik mi Medyayı’’ konulu konferans düzenledi. Etkinliğe katılım sağlayan öğrenciler medyanın aldatıcı olabilme potansiyeli ve gerçek haberin nasıl daha doğru idrak edilebileceği konusunda bilgilendi.

KARAGÖZ etkinlikte medyanın çok kolay bir şekilde dezenformasyona uğratılabileceği, bu dezenformasyon ile birlikte ortaya çıkabilecek sorunları, Ukranya-Rusya arasında gerçekleşen savaşta yaşanan üzücü ve tehlikeli olayları, Taha Bey’in savaş bölgesinde askerlerle yaşadığı sıkıntıları, şuan da ülkemizde bulunan medya tehlikesini, ajansların bazı haberleri araştırmadan teyit etmeden paylaştığını anlattı.  Ülkemizde gündemde olan ‘Sosyal Medya Yasası’ üzerine fikirlerini ve olumlu olumsuz yanlarını paylaşan KARAGÖZ, savaşta kayıt altına aldığı görüntü ve sesleri de öğrencilerle paylaştı.

Etkinlik sonunda ise dinleyiciler sorularını sorarak bilgilerini pekiştirdiler ve merak ettikleri konuları açıklığa kavuşturdular. Soru cevaptan sonra konferans sona erdi ve hediye takdim edildi. Ayrıca program sonunda dinleyiciler ve Hüseyin Taha KARAGÖZ ile fotoğraf çekilip baş başa hasbihal etme imkanı buldu.